افزایش روند جاسازی اسکیمر ها در داخل کارتخوان خودپرداز

افزایش روند جاسازی اسکیمر ها در داخل کارتخوان خودپرداز

گروه امنیت ATM اروپا (EAST) برای دومین بار در سال 2016 گزارش خود را بروز رسانی کرد . این به روز رسانی بر اساس گزارش 17 کشور عضو منطقه یورو (SEPA) وشش کشور دیگر می باشد .
بر این اساس 18 کشور اسمیکینگ کارت در خودپرداز را گزارش داده اند .
EAST خاطر نشان می سازد روند استفاده از اسکیمرهای کار گذاشته در داخل کارتخوان ها رو به افزایش است . این نوع دیوایسها می تواند در مکانهای مختلف داخل کارتخوان موتوری پشت شاترآن قرارگیرد. پنج کشور این نوع حمله را گزارش کرده اند.
روند زیاندهی به سبب حملات اسکیمینگ در مناطقی که از EMV استفاده نمی کنند همچنان ادامه دارد . خسارتهای بیین المللی در نه کشور SEPA و 52 کشور دیگر گزارش شده است .
سه کشوری که در رأس این خسارت ها قرار گرفته اند آمریکا ، اندونزی و جامائیکا هستند .
نه کشور حملات اسکیمینگ را در انواع دیگر پایانه ها و هشت کشور درپایانه های بدون مراقبت در پمپ بنزین ها گزارش داده اند .
در پنج کشور حملات بد افزاری و حملات امنیت منطقی و در سه کشور استفاده از دستگاههای اصطلاحاً جعبه سیاه که اجازه دیسپنس غیر مجاز را می دهد گزارش شده است .
ده کشور حملات موسوم به Ram raiding و سرقت دستگاه ATM ، هشت کشور حملات انفجاری با گاز، پنج کشور استفاده از مواد منفجره جامد را گزارش کرده اند که روند روبه افزایش نگران کننده ای دارد .
برای اولین بار این گزارش شامل اطلاعاتی در مورد تقلب در پرداخت (Payment Fraud) ، نشت اطلاعات از سایتهای رزرواسیون هتل و نیز تقلب در کارتهای بدون تماس در یک کشور می باشد .

تاریخ درج: 1395/05/02
ارتباط با ما