امنیت خود پردازهای ایران نارا

امنیت خود پردازهای ایران ناراامروزه امنیت یکی از مهمترین مسائل در دنیای بانکداری و پرداخت الکترونیک است. Skimmer ها یکی از برهم زنندگان این امنیت به حساب می آیند. طریقه سو استفاده از اطلاعات مشتری در این روش بدین صورت است که با قرار دادن یک قطعه اضافی بر دهانه کارت خوان، اطلاعات کارت مشتری ذخیره می شود تا کارت دیگری با همین مشخصات تولید گردد. رمز وارد شده توسط مشتری نیز با استفاده از دوربین و یا صفحه کلید تقلبی ذخیره می شود تا بتوان از کارت مشابه استفاده کرد.به منظور جلوگیری از این نوع تخلف، بانک مرکزی به تمامی بانک‌ها بخشنامه و دستورالعملی مبنی بر نصب Anti Skimmer بر روی خودپردازها ابلاغ کرده است. Anti Skimmer با هدف ایجاد اختلال در کار Skimmer ها بر روی خودپرداز نصب می شود. بدین صورت که با تولید امواج مغناطیسی در دهانه کارت خوان، به گونه ای که بر روی عملکرد خود کارت خوان اختلال ایجاد نکند، از سرقت اطلاعات مشتری جلوگیری می کند.
موازی با فواید پیشرفت تکنولوژی، شاهد پیدایش روش های جدید و زیرکانه برای سو استفاده از اطلاعات مشتری هستیم. از جمله این روش ها می توان به Shimming اشاره کرد که مشابه با فرایند Skimming اطلاعات کارت مشتری را به سرقت می رد. در این روش برخلاف روش قبلی که شی خارجی بر بدنه خودپرداز نصب می شد، یک چیپ الکترونیکی وارد کارت خوان شده و بین کارت مشتری و کارت خوان قرار میگیرد. این روش برخلاف روش قبلی قابل شناسایی با چشم نیست و از طریق بلوتوث اطلاعات کارت مشتری را منتقل میکند.
شرکت ایران نارا که همیشه به امنیت در محصولات خود بها داده است ، برای تامین امنیت خودپردازهای خود از جدیدترین Anti Skimmer و Anti Shimmer ها استفاده می کند که برخی از قابلیت های آن به شرح زیر است.
1- محافظت در برابر Skimmer های دیجیتال و آنالوگ
2- محافظت در برابر shimmer ها
3- تشخیص Skimmer نصب شده
4- تشخیص Shimmer نصب شده
5- تشخیص سوراخ شدن و ذوب شدن فیشیا
6- قابلیت کنترل و مانیتورینگ

تاریخ درج: 1397/07/30
ارتباط با ما