برداشت وجه نقد بدون کارت با استفاده ازتلفن هوشمند

برداشت وجه نقد بدون کارت با استفاده ازتلفن هوشمند

کارت خود را در منزل جاگذاشته اید؟ نگران نباشید. بسیاری از ATM ها بزودی به کمک تلفن های هوشمند و برنامه کاربردی بانکی پرداخت وجه خواهند داشت. تعداد فزاینده ای از بانک ها به کاربران خود اجازه برداشت وجه از طریق اپلیکیشن موبایل را داده تا با مراجعه به نزدیکترین ATM پول خود را دریافت کنند.
مشتریان با اسکن یک کد QR توسط گوشی ، یا با ورود رمز یک بار مصرف یا با اشارت موبایل به خودپرداز احراز هویت شده ، درخواست تراکنش می کنند. این ایده برای کمک به مشتریانی است که کارت خود را فراموش کرده اند یا بیم به سرقت رفتن کارت یا اطلاعات آن از طریق فعالیت های اسکیمینگ را دارند. درحالیکه دسترسی بدون کارت اکنون فقط برای 2000 دستگاه در آمریکا موجود است این روند به سرعت روبه افزایش است و تا پایان 2016 به 95000 دستگاه خواهد رسید( بر اساس تحقیق شرکت مشاوره کرون). بانک آمریکا ( Bank of America) این فناوری را در 5000 ATM خود تا پایان سال گسترش خواهد داد. Wells Fargo & Co پیش بینی می کند تا پایان سال 2016 این فناوری در بیش از 40 درصد خودپردازهایش فعال گردد.
احتمالا بزرگترین جاری سازی تا به امروز توسط Payment Alliance International ، بزرگترین سرویس دهنده ATM در آمریکا در همین ماه(آگوست) یا سپتامبر آغاز خواهد شد بطوری که آن شرکت قصد دارد دسترسی به پرداخت بدون کارت را  در 25000 ماشین ازجمله در فروشگاهها و پمپ بنزینها تا پایان 2017 ایجاد کند.
رشد مقبولیت :
برداشت وجه از ATM با اسمارت فون روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند همچنانکه استفاده از موبایل در خرید از فروشگاهها با کیف پولهای موبایلی مثل Apple Pay یا ارسال پول به دوستان و بستگان راحت تر شده است .
مردم روز به روز بیشتر به موبایل خود وابسته می شوند و این راهی آسانتر برای انجام امورشان است . این فناوری زمان تراکنش را از 45 ثانیه به 10 ثانیه در آمریکا کاهش می دهد . همچنین به جلوگیری از کلاهبرداری اسکیمینگ کمک می کند.در سال گذشته میلادی سوء استفاده از دستگاههای خودپرداز 546 درصد رشد داشته است (گزارش FICO Card Alert Service).
تجهیز هر ATM به این فناوری حدود 800 دلار هزینه می برد.
مشتریان می توانند از طریق برنامه بانکی موبایل خود درخواست دریافت وجه نقد (withdrawal) کنند. برنامه مذکور نزدیک ترین دستگاهی  که می تواند پول بدهد را به مشتری معرفی می کند. به محض حضور وی پای دستگاه دکمه ای را روی ATM برای پرداخت وجه بدون کارت می زند و کد QR نمایش داده شده در صفحه ATM را با نرم افزار بانکی موبایل خود اسکن می نماید . با تکمیل تراکنش بلافاصله پول خود را دریافت می کند.

تاریخ درج: 1395/06/09
ارتباط با ما