سیستم امنیتی ایران نارا

سیستم امنیتی ایران نارا

امنیت در دستگاه های خودپرداز موضوع بسیار مهمی است که چه از سوی کاربران دستگاه و چه از سوی شعبه های استفاده کننده بایستی به این مورد توجه ویژه ای شود. لزوم ایجاد امنیت قوی و مدرن در دستگاه های خودپرداز علل مختلفی نظیر سواستفاده از اطلاعات کاربران در هنگام استفاده از خودپرداز، ضربه زدن و آسیب رساندن به دستگاه های خودپرداز، حمله کردن به دستگاه به منظور رسیدن به پول نقد درون گاوصندوق آن، ایجاد اختلال در روند معمول دستگاه و حتی جابجایی و سرقت دستگاه دارد. با توجه به شباهت اکثر دستگاه های خودپرداز به همدگیر از نظر نرم افزاری و سخت افزاری، سارقان می توانند روش های خود برای آسیب رساندن و سرقت از دستگاه را بهینه ساخته و با شیوه های سریع تری اقدام به سرقت نمایند.
در مبحث سرقت هایی که از طریق اسکیمنگ ها و توسط سرقت اطلاعات افراد از کارت آنها صورت میگیرد، در گذشته مقالاتی ارائه شده است. در این مقاله به بیان امنیت فیزیکی دستگاه پرداخته شده است. ماژول امنیتی دستگاه خودپرداز باید بتواند اتفاقاتی نظیر وارد شدن ضربه به دستگاه، برش بدنه خودپرداز توسط دستگاه های مختلف برای وارد شدن به گاوصندوق، بالا رفتن دمای درون دستگاه و همچنین باز شدن احتمالی درب های دستگاه را تشخیص دهد و با اطلاع به مدیر دستگاه و عوامل امنیتی و همچنین ثبت وقایع رخ داده توسط دوربین، از وقوع سرقت های احتمالی جلوگیری کند.

شرکت ایران نارا با توجه به نیاز روز افزون امنیت در دستگاه های خودپرداز اقدام به ساخت سیستم امنیت خودپرداز نموده است که برخی از ویژگی های آن به شرح زیر است : 
1. تشخیص ضربه به دستگاه و فعال شدن آلارم در صورت تحریک شدن
2. تشخیص باز شدن درب دستگاه و فعال شدن آلارم در صورت باز شدن درب دستگاه
3. تشخیص بالا رفتن دمای دستگاه و تعیین محدوده مجاز بالا و پایین برای دمای دستگاه
4. ارسال پیامک و تماس با چندین شماره مختلف در صورت تشخیص هرگونه تحریک سنسورها
5. تشخیص حرکت توسط دوربین تعبیه شده دستگاه و فعال شدن آلارم در صورت تشخیص حرکت 
6. به صدا درآمدن آژیر تعبیه شده درون دستگاه در صورت تحریک سنسورها
7. موقعیت یابی آنلاین دستگاه در صورت سرقت و جابجایی خودپرداز
8. توانایی کنترل دستگاه توسط اپلیکیشن
9. توانایی کنترل دستگاه توسط ریموت کنترل( حداکثر 8 عدد ریموت)
10. قابلیت اتصال به خط تلفن ثابت
11. دارا بودن منو بر روی دستگاه و قابلیت رمز گذاری دستگاه جهت ورود به منوهای آن
12. امکان نصب سنسورهای مختلف بر روی دستگاه با توجه به نیاز مشتری
13. نصب آسان

تاریخ درج: 1398/05/22
ارتباط با ما