فناوری اینترنت اشیا در محصولات شرکت ایران نارا

فناوری اینترنت اشیا در محصولات شرکت ایران نارا

شرکت نایک، استفاده از فناوری در محصولاتش را به اوج رسانده است و از اضافه شدن سخت افزار جدید به کفش هایش خبر میدهد. در محصول جدید نایک، Adapt BB امکان بستن بندها از طریق تلفن همراه فراهم شده است. در این محصول از یک سیم و موتور برای جابه‌جایی بندها استفاده شده است. زمانی که پا در کفش قرار بگیرد میزان سفتی بندها به صورت خودکار متناسب با پای شما تنظیم می شود. برای تغییرات دلخواه نیز دکمه هایی بر روی کفش در نظر گرفته شده است. برای راحتی کاربر یک نرم افزار مخصوص نیز جهت کنترل میزان سفتی بندها طراحی شده است که بر روی تلفن همراه نصب می شود.این مورد یک نمونه از دانش اینترنت اشیا (Internet of Things) است، علمی که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون معرفی شده و هر ثانیه در حال رشد و گسترش است. در حالت کلی اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت را اینترنت اشیا میدانیم. از اینترنت اشیا به عنوان انقلاب صنعتی بعدی نام برده می شود.


شرکت ایران نارا که همیشه سعی بر پیشرفت و همگام سازی خود با رشد فناوری دارد، تلاش زیادی را برای استفاده از فناوری اینترنت اشیا در محصولات خود داشته است. یکی از نیازهای مهم مشتریان ما، برقراری و تامین امنیت خودپردازها، مخصوصا در دستگاههای خارج از شعبه بانک است. در این راستا، شرکت ایران نارا سامانه امنیت فیزیکی و ردیاب خودپرداز را با کمک فناوری اینترنت اشیا طراحی کرده است. در این سامانه از ویژگی ها و امکانات جدید و مختلفی استفاده شده است که در ادامه به معرفی برخی از آنها اشاره میکنیم.
1- پخش هشدار صوتی و نوری در صورت تشخیص خطر
2- سنسور ضربه جهت تشخیص ضربات وارده به خودپرداز
3- سنسور حرارت جهت تشخیص حملات شعله آتش
4- سنسور درب صندوق پول جهت شناسایی ورود غیر مجاز
5- ثبت و گزارش اقدامات صورت گرفته افرادی که به سامانه دسترسی دارند
سامانه معرفی شده توانایی نصب بر روی انواع برند خودپرداز را داشته و کاربرد آن محدود به خودپردازهای تحت پشتیبانی شرکت ایران نارا نمی شود. در این سامانه هوشمند، با استفاده از ارتباط تلفن همراه با دستگاه خودپرداز، در بستر اینترنت و مخابرات، می توان شرایط لحظه ای سیستم را مشاهده و یا صدای محیط اطراف را شنود کرد و در صورت نیاز دستورهای کنترلی را ارسال نمود.

جهت اطلاع بیشتر از ویژگی های دستگاه، با واحد تحقیق و توسعه، داخلی 750، تماس حاصل فرمایید.

تاریخ درج: 1397/11/08
ارتباط با ما