هشدارهای پلیس فتا در زمینه بروز رسانی سیستم عامل رایانه ها همچنان ادامه دارد ......

هشدارهای پلیس فتا در زمینه بروز رسانی سیستم عامل رایانه ها همچنان ادامه دارد ......

         هشدار پلیس فتا در ارتباط با بروز رسانی سیستم عامل ، تاکید دوباره بر یکی از اصول اولیه امنیت اطلاعات می باشد. در حقیقت بروز رسانی سیستم عامل و برنامه های نصب شده روی رایانه شما، به همراه نصب یک ضد بد افزار مناسب و اندکی هوشیاری و احتیاط هنگام کار با رایانه، می تواند امنیت یک رایانه را تا حد قابل قبولی تضمین نماید.
بزرگی کارشناس فناوری و اطلاعات شرکت ایران نارا طی مصاحبه ای با سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت :
پس از اعلام عدم پشتیبانی از ویندوز XP توسط مایکروسافت، دغدغه های امنیتی در این زمینه قوت گرفته است و جریانی شتابی برای ارتقاء به ویندوز 7 در میان عموم علی الخصوص سیستم های حساس نظیر خودپردازها که تا آن زمان همگی از این ویندوز به عنوان سیستم عامل استفاده می نمودند ایجاد گردید . شرکت های پیشرو در این زمان به سرعت وارد عمل شدند و نسل های جدید تجهیزات خود را به ویندوز 7 ارتقاء دادند. اما نکته ای که نباید فراموش نمود این است که هر چند با بروزرسانی نرم افزارها میزان خطرات تا حد زیادی کاهش می یابد لیکن در مورد سیستم های حساس مالی، تنها بسنده نمودن به آبدیت کافی نبوده و نیاز است تا موارد امنیتی نظیر سخت سازی و نظارت دائم نیز در آنها پیاده سازی گردد تا در صورت استفاده هکرها از حفره های جدید یا در اصطلاح Zero Day  بتوان امنیت را در این شریان های حیاتی تضمین نمود.
همچنین کارشناس مربوطه به مخاطبان خود  اتوصیه نمود تا به این هشدار پلیس فتا توجه کنند و سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود را به آخرین وصله های امنیتی مسلح نمایند. زیرا این امر در بالا بردن امنیت و کارایی رایانه نقش بسزایی دارد و می تواند مخاطرات زندگی در فضای مجازی را برای آنان  به نحو شایانی کاهش دهد.
جهت  مراجعه مشاهده مصاحبه تصویری به لینک زیرمراجعه فرمائید .
http://www.aparat.com/v/wtDdT

تاریخ درج: 1394/07/20
ارتباط با ما